Program
Az adaptív módszertanok szelektívebben állnak hozzá az előző hármas követelményrendszer egyes elemeihez, mivel a projekt terjedelmét egy természetes módon és folyamatosan változó követelmény-rendszerként tekintik. Kiemelten kezelik a projektek gyors alkalmazkodó képességét az üzleti igények változásaihoz, mivel a hosszú távú tervezést és előrejelzést drágának és rossz beválási valószínűségűnek tartják. Ezért elmondhatjuk, hogy az adaptív metodológiák döntően különböznek a klasszikus megközelítésektől.
A kérdések, amit feltehetünk magunknak
- Van általános válaszunk arra, hogy a vízesés jellegű vagy az adaptív projekt menedzsment módszertan a jobb?
- Hogyan döntjük el melyik megközelítési módot használjuk egy adott projektre vagy annak egy sajátos szeletére?
- Lehet-e ezeket a módszertanokat hatékonyan kombinálni?
Annak érdekében, hogy választ kapjunk ezekre a kérdésekre, vizsgáljuk meg az adott cég üzletvezetési stratégiáját, hiszen feladataink legnagyobb részét innen kapjuk, de legalább is itt engedélyezik.
A kérdések, amit feltehetünk magunknak
- Vajon egy modern üzletvezetési stratégia, hogyan reagál a bizonytalan szituációkra és dönti el, hogy „mi a következő lépés"?
- Van kapcsolat a Cég- és a Projekt Menedzsment stratégiák között?
- Vajon az IT-s környezet fontos szerepet játszik-e annak az eldöntésében, hogy melyik módszertant kövessük?
- Van kapcsolat az organizáció vezetési képessége illetve akarata, és a legalkalmasabb módszertan kiválasztása között?
Az előadás nemcsak megkísérel választ adni a fenti kérdésekre és követhető utat mutatni a legalkalmasabb projekt menedzsment módszertan kiválasztásához illetve a módszertanok egyesítéséhez (az implementáció magas és alacsony szintjein), hanem a valós életből vett példákon keresztül mutatja be az állítások alkalmazását.