A szervezetekben kialakuló belső együttműködési hálózatok sokrétűbbek és nagyobb hatással vannak a szervezet teljesítményére és működésére, mint azt elsőre gondolnánk. A szervezeti szociogramok a szervezet komplexebb valóságát segítenek megismerni, lokalizálni és értékelni absztrakt, nehezen megfogható szervezeti potenciálokat, s ezáltal a szervezeti munkavégzések és együttműködések menedzsmentjében új lehetőségeket ad. A Műhely célja annak vizsgálata, hogy
Ø a hálózatkutatás miként állítható a projektmenedzsment szolgálatába ?
Ø miként javíthatja az együttműködési hálózat ismerete a kereszt-funkcionális projektek menedzselését, a projektben zajló kommunikációt és együttműködéseket?
Ø hogyan gyorsíthatja, erősítheti a projekt csapatok fejlődési dinamikáját a rokonszenvi hálózatok ismerete?
Ø miként építhető tudatosan a projekten belüli információáramlás és kommunikáció?
Ø hogyan használhatjuk a projektvezetésben a szervezetben organikusan kialakult vezetői szerepeket és erősségeket?
Ø miként vonjuk be a projektek hasznára a szervezetben kikristályosodott szakmai elismeréseket ?
Ø miként segítheti ez a projektmenedzsereket a projektben kritikus tudások és innovációs kapacitások bevonásában, a terhelések-kiegyenlítésében?
Ø Hogyan építsünk a projektben dolgozók szociális erőforrásaira, informális kapcsolataira?
A Műhely bevezető gondolatai október 7-től olvashatók a http://blog.mfor.hu/projekt oldalon.
A Projektmenedzsment Műhely munkájába minden érdeklődő előzetes regisztrációt követően (e-mailben történő regisztráció a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen), ingyenesen részt vehet. A Műhely munkájába való részvétellel 2 PDU (Professional Development Unit) pont szerezhető (PMP minősítettek és minősítésre készülők számára)